champing ایران محمدرضا کیارستمی فیلمبرداری

champing: ایران محمدرضا کیارستمی فیلمبرداری عباس کیارستمی بزرگداشت عباس کیارستمی جشنواره جهاني فيلم فجر سومين روز جشنواره

گت بلاگز فرهنگی هنری کیارستمی قانون فیلم‌سازی خود را داشت

با اینکه عباس کیارستمی بر قواعد قشنگی شناسی اشراف داشت؛ ولی قانون خودش را اجرا می‌کرد.

کیارستمی قانون فیلم‌سازی خود را داشت

به گزارش خبرنگار حوزه سینماگروه فرهنگی گروه تحریریه سایت جوان؛ در سومین روز جشنواره جهانی فیلم فجر بزرگداشت عباس کیارستمی با اجرای سیف الله صمدیان برگزار شد.

عبارات مهم : ایران
در بخش نخست عوامل ژاپنی فیلم «مثل کسی عاشق» به بیان تجربیات همکاری با عباس کیارستمی پرداختند. فیلمبردار این فیلم در خصوص اتفاق های شوک آور این فیلم تاکید کرد: دو اتفاق در کار کردن با کیارستمی برایم شوک آور بود، نخست اینکه فیلم او فیلمنامه نداشت و اینکه فقط یک مترجم به همراه داشت. وی بیان کرد: در فیلمبرداری فکر می کردم که کار به سرعت انجام می شود ولی چندین ساعت با کیارستمی مشغول کار بودیم.

دستیار تدوین فیلم «مثل کسی عاشق» در مورد تدوین این فیلم افزود: این امکان وجود داشت که کیارستمی بعد از دیدار برداشتها داستان فیلم را کمی عوض کردن دهد که این خود جهت من تعجب برانگیز بود.

در قسمت دوم،با حضور محمود کلاری و محمدرضا دلپاک به بررسی تفاوت های فیلمسازی عباس کیارستمی پرداخته شد. محمود کلاری در خصوص فیلم «بلیت» تاکید کرد: با اینکه عباس کیارستمی بر قواعد قشنگی شناسی اشراف داشت ولی قانون خودش را اجرا می کرد. یکی از مهمترین تفاوت های کار با عباس کیارستمی این بود که ما از آخر وقت فیلمبرداری آگاه نبودیم.

محمدرضا دلپاک صدابردار فیلم «بلیت» افزود: کیارستمی با فرهنگ و جغرافیای صدا آشنا بود و میان صدای محیط در ژاپن و کشور عزیزمان ایران تفاوت قائل بود. او اعتقاد بود که وظیفه فیلم بر سر میز تدوین مشخص می شود.

همچنین بابک کریمی در مصاحبه ای ضبط شده است گفت: عباس کیارستمی با فیلم بلیت سر فصل تازه ای در سینما باز کرد و باعث شد خودش و سایر فیلمسازها در خارج از کشور عزیزمان ایران فیلم های خود را تولید کنند؛ آیا که تا آن وقت عباس کیارستمی فقط در کشور عزیزمان ایران فیلم می ساخت ولی به خاطر رفت و آمد هایش به ایتالیا با فرهنگ آنجا آشنا شد و فیلم بلیت را در آنجا ساخت.

گفتنی است که در این مراسم به یاد عباس کیارستمی، تمامی حضار به صورت ایستاده یک دقیقه سکوت کردند.

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: ایران | محمدرضا | کیارستمی | فیلمبرداری | عباس کیارستمی | بزرگداشت عباس کیارستمی | جشنواره جهاني فيلم فجر | سومين روز جشنواره

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog