champing ایران محمدرضا کیارستمی فیلمبرداری

champing: ایران محمدرضا کیارستمی فیلمبرداری عباس کیارستمی بزرگداشت عباس کیارستمی جشنواره جهاني فيلم فجر سومين روز جشنواره

گت بلاگز فرهنگی هنری برگزیدگان جایزه فرشته معرفی شدند

اختتامیه سومین دوره جايزه فرشته همراه با اهدای جوایز برگزیدگان و بزرگداشت علیرضا رمضانی، در شهر کتاب فرشته برگزار شد.

برگزیدگان جایزه فرشته معرفی شدند

به گزارش گروه فرهنگی گروه تحریریه سایت جوان به نثل از روابط عمومی شهر کتاب فرشته؛ مراسم نهایی سومین دوره جایزه فرشته با اجرای مسعود فروتن و با حضور احمد مسجدجامعی، احمد پوری، لیلی گلستان، فریبا وفی، سیامک گلشیری، محمد چرمشیر، پوریا عالمی، عباس یاری، ابراهیم حقیقی، علیرضا رمضانی، بهرام دهقانی، مرضیه برومند، محمدرضا غفاری، حسن زاهدی، علیرضا تابش، منوچهر شاهسواری، فرشته طائرپور، غزل شاکری، همایون ارشادی، حبیب رضایی و… عصر پنجشنبه چهارم خردادماه در مجموعه فرهنگی هنری شهرکتاب فرشته برگزار شد.
در ابتدای مراسم، سیدصالح بهشتی؛ مدیر مجموعه شهرکتاب فرشته راجع به چگونگی شکل گیری این جایزه گفت: هنگامی که شهر کتاب راه اندازی شد، آرزوی ما این بود که تنها شهر کتابی باشیم که بیشترین اتفاقات فرهنگی هنری در آن برگزار شود و همین شد که در سه سال اخیر شاهد برگزاری بیش از 400 برنامه در حوزه های مخالف فرهنگی بودیم.

عبارات مهم : جایزه
وی در ادامه گفت: جنس جایزه فرشته متفاوت با این رویدادهایی بود که در شهر کتاب برگزار شد و علت این تفاوت این است که این جایزه به وسیله شهرکتاب فرشته متولد شد و همه ما بدون هیچ چشمداشتی به تولد آن کمک کردیم. اتفاقی که مهمترین هدفش ایجاد پل ارتباطی میان جوانان مستعد و علاقه مند با حوزه ادبیات بود. اتفاقی که در دوره سوم افتاد این بود که صدای ما در بیرون از مرزهای کشور عزیزمان ایران نیز شنیده شد و تعدادی از شرکت کنندگان ما کسانی بودند که خارج از کشور عزیزمان ایران زندگی می کنند. ما در دو دوره گذشته امکانی فراهم آوردیم تا آثار برگزیدگان هر دو دوره به شکل کتاب منتشر شود.

در ادامه مراسم، اوژن حقیقی دبیر سومین دوره جایزه فرشته گزارش دبیرخانه را قرائت کرد: مفتخریم كه مراسم اهدای جوایز سومین دوره ی جایزه فرشته را با عنوان عصر جمعه در دو بخش داستان كوتاه و فیلم كوتاه را در كنار شما مراسم خوش حالی می گیریم.
وی در ادامه گفت: جایزه فرشته با نشانه ترویج فرهنگ كتاب و كتابخوانی و حمایت از نویسندگان و بازیگران و صورت های معروف جوان و با استعداد از شهریور 1393 در شهركتاب فرشته شروع به كار كرد و نشانه مهم آن حمایت از جوانان مستعد در حوزه فرهنگ و هنر هست.
حقیقی افزود: هیات گزینش بخش داستان (بر اساس حروف الفبا )؛ فرهاد توحیدی ، محمد چرمشیر ، پوریا عالمی ، سیامك گلشیری ، مهسا محبعلی، فاطمه معتمد آریا، هیات داوران بخش داستان (بر اساس حروف الفبا )؛ احمد پوری، لیلی گلستان و فریبا وفی و هیات داوران بخش فیلم كوتاه (بر اساس حروف الفبا )؛ كیومرث پوراحمد، كیانوش عیاری و هوشنگ گلمكانی بودند که ما را در این مهم یاری كردند كه از تمامی آنها بسیار سپاسگزاریم.
وی راجع به آمار شرکت کنندگان این دوره گفت: دوره سوم جایزه فرشته از دی ماه 1395 شروع و تا 15 فروردین1396 تعداد 378 داستان كوتاه جهت دبیرخانه جایزه فرشته ارسال شد كه از این تعداد 181 نفر مرد و 197 نفر از آنها زن بودند.
دبیر این جایزه راجع به بخش فیلم گفت: در بخش فیلم كوتاه‏‏، هیات داوران هیچ كدام از آثار رسیده به دبیرخانه جایزه فرشته را شایسته كسب جایزه ندانستند.
در ادامه مراسم فیلم كوتاهی از دومین دوره جایزه فرشته پخش شد و بعد از آن سیامك گلشیری، پوریا عالمی و محمد چرمشیر جهت اهدای نفرات دهم تا چهارم بخش داستان به روی سن آمدند که اسامی برندگان بدهید شرح است: (به ترتیب نفرات دهم تا چهارم) لیلی عرفانیان، حمید رضازاده، روشنك مرادی، سارا اژدر تاجدینی، آرش محمودی سرداری، معصومه ذكریای بین كلایه، میثم فرهمندیان.
بزرگداشت علیرضا رمضانی مدیر نشر مرکز
فروتن با ابراز خوشحالی از این که مدت هاست مراسم های بزرگداشت پیش از درگذشت اشخاص و اشخاص ماندگار صورت می گیرد، توضیح داد: جامعه ما در برابر کسانی که حقی دارند، مسئول و متعهد باید باشد تا افراد متوجه خودشان، جامعه و بازیگران و صورت های معروف اطرافشان باشند. امروز قرار است از مردی بزرگ تقدیر کنیم.
ابراهیم حقیقی نخستین سخنران این بزرگداشت بود. وی گفت: از كودكی اهالی كتاب و كتابخانه ها برایم مقدس به شمار می آمدند. در خانواده ای بزرگ شدم كه اهل كتاب نبودند؛ پدرم عكاسخانه داشت و مادرم هر لحظه پول توجیبی ام را زیاد می كرد چون می دانست كه كتاب می خرم. در این بین مدیر مدرسه ام مرا در جهت كتابخوانی حمایت می كرد. گاهی فكر می كردم اگر مال و منالی نداشتم كه جهت فرزندم باقی بگذارم ولی دست کم كتابخانه ای دارم كه برایش به یادگار بماند.
علیرضا رمضانی سعادتی داشت كه در خانواده ای اهل كتاب متولد شود. من به شخصه از سال 76 با ایشان به عنوان طراح جلد همكاری ام را شروع كردم؛ همکاری ای که خیلی سریع تبدیل به دوستی شد. چند سال پیش قراردادهایی كه بین من و ایشان نوشته شده است بود را مرور می كردم؛ چیزی قریب به هزار نسخه بود. افتخار دوستی با او چنان برایم مغتنم بود و است كه احساس دلتنگی زیادی می كنم.
احمد مسجدجامعی سخنران بعدی این بزرگداشت بود. وی گفت: به راستی از برگزاری چنین مراسمی بسیار خوشحال هستم. یکی دیگر از ویژگی‎های مهم نشر مرکز این بود که تبدیل به پاتوق نویسندگان و مترجمان شد و واکنش‌ها و شخصیت آقای رمضانی نیز به نوبه خود باعث احترام هرچه زیاد به این حوزه شد. نمی دانم كتاب اولی ها در این جا چه جایگاهی دارند. زمانی كه وزیر بودم فكر می كردم نسلی از جوانان كه كار اولی هستند، دسترسی به نشر ندارند و نگرانی ام این بود كه كارهایشان به جایی نرسد.
وی در ادامه گفت: كاری كه دوستان در شهر كتاب انجام می دهند و انتظار می رود كه شبكه شهر كتاب به صورت کلی پی گیرد؛ کمک هر چه زیاد به عرضه كتاب های نویسندگان اول است و جا دارد که در همین جا از دست اندرکاران این اتفاق هنری و البته داوران محترم این جایزه قدردانی کنم.
در آخر مراسم نیز لیلی گلستان، فریبا وفی و احمد پوری جهت اهدای جوایز نفرات اول تا سوم سه بخش جایزه فرشته روی سن حضور یافتند. فریبا وفی نام مرضیه نجف پور را قر ائت نمود که جایگاه سوم را به خود تخصیص داده شده است داده بود، نفر دوم، مرتضی فرجی که احمد پوری نامش را خواند و در نهایت برنده این جایزه و نفر اول با قرائت لیلی گلستان پگاه ارشدی فر معرفی شد.

انتهای خبر/

واژه های کلیدی: جایزه | فرشته | داوران | داستان | مراسم ها | بزرگداشت | جایزه فرشته | شهر کتاب فرشته

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog