champing ایران محمدرضا کیارستمی فیلمبرداری

champing: ایران محمدرضا کیارستمی فیلمبرداری عباس کیارستمی بزرگداشت عباس کیارستمی جشنواره جهاني فيلم فجر سومين روز جشنواره

گت بلاگز اخبار علمی و آموزشی سه فناوری مغزی که در سال 2018 عرضه می‌شوند

با توجه به موفقیت‌های علمی چشمگیر در حوزه تکنولوژی‌های مربوط به مغز در سال 2017 انتظار می‌رود که در سال تازه میلادی سه فناوری پیشرفته مربوط به مغز به مرحله کارب

سه فناوری مغزی که در سال 2018 عرضه می‌شوند

سه فناوری مغزی که در سال 2018 عرضه می شوند

عبارات مهم : فعالیت

با توجه به موفقیت های علمی چشمگیر در حوزه تکنولوژی های مربوط به مغز در سال 2017 انتظار می رود که در سال تازه میلادی سه فناوری پیشرفته مربوط به مغز به مرحله کاربردی برسند.

به گزارش ایسنا و به نقل از ساینتیفیک، مایکل ماهاربیز، استاد دانشگاه کالیفرنیا در برکلی در کنفرانس اخیر در مورد فناوری های مغزی قابل دسترسی در سال 2018 از سه نوآوری در حوزه Neural dust، تایپ کردن با استفاده از ذهن و مغزهای کوچک خبر داد.

سه فناوری مغزی که در سال 2018 عرضه می‌شوند

منظور از Neural dust یعنی ابزارهای بسیار ریز یک میلیمتری و یا کمتر است که با استفاده از منبع تغذیه بی سیم به عنوان حسگر در مغز فعالیت می کنند. شرکت تحقیقات پیشرفته دفاعی آمریکا(دارپا) در حال تحقیقات بر روی ساخت ایمپلنت با استفاده از ریزتراشه های عصبی به اندازه دانه های نمک است تا فعالیت یک میلیون نورون را به صورت دیجیتال به رایانه خارجی ارسال کند.

دومین فناوری قابل عرضه در سال 2018، فناوری تایپ با استفاده از ذهن هست. این فناوری کمک می کند که به جای تایپ کردن و یا استفاده از ابزارهای تبدیل صدا به متن، تنها به متن مورد نظر در ذهن فکر کنیم، سپس اطلاعات مغزی با استفاده از یک ریزتراشه استخراج و در رایانه پردازش می شوند.

با توجه به موفقیت‌های علمی چشمگیر در حوزه تکنولوژی‌های مربوط به مغز در سال 2017 انتظار می‌رود که در سال تازه میلادی سه فناوری پیشرفته مربوط به مغز به مرحله کارب

سومین نوآوری در دنیای فناوری های مربوط به مغز، ساخت مغزهای کوچک زیستی با استفاده از سلول های بنیادی هست. دانشمندان موفق شدند تا با جنبش سلول های بنیادی جهت نخستین بار سلول های تکامل یافته مغزی در دو بخش کرتکس و سایر ساختارهای مغزی را مشابه نمونه واقعی ولی با مقیاس کوچکتر تولید کنند.

انتظار می رود که در سال 2018 سه فناوری معرفی شده است وارد مرحله کاربردی شوند.

واژه های کلیدی: فعالیت | رایانه | فناوری | تحقیقات | استفاده | سلول های بنیادی | اخبار علمی و آموزشی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog