champing ایران محمدرضا کیارستمی فیلمبرداری

champing: ایران محمدرضا کیارستمی فیلمبرداری عباس کیارستمی بزرگداشت عباس کیارستمی جشنواره جهاني فيلم فجر سومين روز جشنواره

گت بلاگز اخبار حوادث داستان سرایی هایی مردی که همسر و فرزندش را با کلنگ کشت ، راز استخوان های کشف شده است زن و دختر مشهدی

یازدهم تیر ماه،مرد 35 ساله ای با مراجعه به پلیس آگاهی خراسان رضوی از گم شدن همسر و دختر هشت ساله اش خبر داد.

راز استخوان های کشف شده است زن و دختر مشهدی/ داستان سرایی هایی مردی که همسر و فرزندش را با کلنگ کشت

عبارات مهم : پرونده

یازدهم تیر ماه،مرد 35 ساله ای با مراجعه به پلیس آگاهی خراسان رضوی از گم شدن همسر و دختر هشت ساله اش خبر داد.

روزنامه خراسان نوشت: او به کارآگاهان گفت: ساعت 7:30 دهم تیر، همسرم به نام طاهره دست دختر هشت ساله ام را گرفت و به قصد عزیمت به مرکز بهداشت منطقه خواجه ربیع از منزل خارج شد ولی هنگامی که بازگشت آن ها به منزل طول کشید به ناچار پسر چهار ساله ام را در آغوش گرفتم و او را به منزل مادرزنم بردم تا در منزل تنها نماند. خودم نیز به سر کار رفتم.

این مرد 35 ساله در ادامه اظهاراتش افزود: چند ساعت بعد مادرزنم با من تماس گرفت و گفت: خبری از همسر و فرزندت نیست و تلفن های منزل و همراهش را نیز کسی پاسخ نمی دهد!!

داستان سرایی هایی مردی که همسر و فرزندش را با کلنگ کشت ، راز استخوان های کشف شده است زن و دختر مشهدی

این مرد گفت: من که دیگر دلواپس بودم از سر کارم سوار پراید شدم و به منزل دوست و آشنا و فامیل رفتم ولی هیچ اثری از همسر و دخترم پیدا نکردم به همین خاطر به پلیس آگاهی مراجعه کردم.

با توجه به شواهد و دلایل ظاهری، احتمال جنایت در این پرونده دور از ذهن نبود به همین علت و به دستور سرهنگ کارآگاه حمید رزمخواه (رئیس پلیس آگاهی خراسان رضوی) پرونده مذکور به اداره جنایی سپرده شد تا تحقیقات با شیوه ای تخصصی ادامه یابد. در حالی که مرد 35 ساله هر روز پیگیر پرونده بود،

یازدهم تیر ماه،مرد 35 ساله ای با مراجعه به پلیس آگاهی خراسان رضوی از گم شدن همسر و دختر هشت ساله اش خبر داد.

گروهی از کارآگاهان به دستور سرهنگ محمدرضا غلامی ثانی (رئیس اداره جنایی) وارد عمل شدند و به بررسی های میدانی پرداختند. کارآگاهان دراولین مرحله از کارها پلیسی به سرنخی رسیدند که نشان می داد مرد 35ساله روز بعد از گم شدن همسر و فرزندش به سوی سد کارده مشهد رفته است ولی این مرد در پاسخ به پرسش کارآگاهان گفت: در آن نزدیکی امامزاده ای وجود دارد و من جهت کشف شدن همسر و فرزندم به آن مکان زیارتی رفتم تا دعا کنم!!

بنابراین گزارش در حالی که تحقیقات در این باره ادامه داشت و هر لحظه احتمال وقوع جنایت قوت می گرفت، ساعت یک بامداد نهم مرداد گذشته، مردی به پاسگاه انتظامی سد کارده مراجعه و ماجرایی عجیب را گزارش کرد. او به نیروهای انتظامی گفت: استخوان هایی را که زیاد شبیه استخوان انسان است در نزدیکی پاسگاه مشاهده کرده که از خاک بیرون آمده است.

در پی این گزارش بلافاصله ماموران به محل اعلام شده است رفتند و استخوان ها را از شکافی بیرون کشیدند که داخل زمین کشاورزی بود.استخوان های پتو پیچ و موی انسانی که در کنار استخوان ها بود، حکایت از یک جنایت هولناک داشت بنابراین لحظاتی بعد بی سیم های پلیس به کار افتاد و خبر قتل هولناک در بی سیم ها پیچید. دقایقی بعد قاضی کاظم میرزایی (بازپرس خاص قتل عمد) به همراه کارآگاهان اداره جنایی عازم محل کشف استخوان های مرموز شدند.

داستان سرایی هایی مردی که همسر و فرزندش را با کلنگ کشت ، راز استخوان های کشف شده است زن و دختر مشهدی

بعد از بررسی های مقدماتی، استخوان ها جهت تعیین هویت و تشخیص علت فوت به پزشکی قانونی مشهد انتقال یافت و بدهید ترتیب پروندهای جنایی روی میز بازپرس شعبه 211 دادسرای عمومی و انقلاب مشهد گشوده شد. طولی نکشید که پزشکان قانونی بعد از انجام معاینات دقیق پزشکی اعلام کردند که استخوان ها مربوط به زنی حدود 32 ساله و دختر فرزند ای خردسال حدود هشت ساله است.

با اعلام این گزارش و به دستور قاضی خاص قتل عمد، تحقیقات کارآگاهان به سرپرستی سرگرد سلطانیان (رئیس دایره قتل عمد آگاهی) جهت شناسایی هویت قربانیان این جنایت هولناک در حالی وارد مرحله جدیدی شد که سرهنگ رزمخواه از کارآگاهان خواست بررسی های خود را از پرونده های افراد فقدانی (گم شده) شروع کنند آیا که ظواهر امر نشان می داد شباهت هایی بین گزارش پزشکی قانونی و گزارش گم شدن زن و دختر خردسال وجود دارد. بنابراین بلافاصله کارآگاهان با کسب مجوزهای قضایی به تحقیق در این باره پرداختند که در نهایت مشخص شد استخوان های کشف شده است مربوط به همسر و فرزند عباس است.

یازدهم تیر ماه،مرد 35 ساله ای با مراجعه به پلیس آگاهی خراسان رضوی از گم شدن همسر و دختر هشت ساله اش خبر داد.

بدین ترتیب عباس بقایای اجساد همسر و دخترش را تحویل گرفت و آن ها را به خاک سپرد ولی در عین حال و با توجه به ثبت گزارش و بیانات مرد 35 ساله در پلیس آگاهی که مشخص شده است بود روز بعد از گم شدن همسر و فرزندش به سوی سد کارده رفته است،گره کور این پرونده گشوده شد و عباس در مظان اتهام قرار داده شد ولی هیچ مدرک مستند و محکمی وجود نداشت که براساس آن مقام قضایی دستور بازداشت وی را صادر کند. به این خاطر تحقیقات غیرمحسوس جهت جمع آوری اسناد و مدارک غیرقابل انکار با صدور دستوری از سوی مدیر پلیس آگاهی خراسان رضوی و با راهنمایی های مقام قضایی شروع شد.

کارآگاهان در شاخه دیگری از این عملیات تخصصی و به بهانه دیدار از منزل مقتولان، متوجه شدند که قالی منزل شسته شده است است!! ولی مرد 35 ساله که قبلا همه ماجرا را در ذهن خود مرور کرده بود، گفت: قالی را جهت شست و شو دادم تا هنگامی که همسر و فرزندم پیدا می شوند منزل بر ای رفت و آمد اطرافیان کثیف نباشد!!

داستان سرایی هایی مردی که همسر و فرزندش را با کلنگ کشت ، راز استخوان های کشف شده است زن و دختر مشهدی

اگرچه این علت جهت کارآگاهان و مقام قضایی قانع کننده نبود ولی باز هم آنان به شگرد پلیسی دیگری متوسل شدند و به مرد جوان گفتند: آثار خون روی دیوار منزل وجود دارد! ولی او با آرامش کامل گفت: دخترم بیماری «دیابت» دارد، هر بار که از انگشت او خون می گیریم تا قندش را آزمایش کنیم، دخترم دستش را به در و دیوار می مالد و امکان دارد که خون او روی دیوار منزل هم باشد!

پس از تجزیه و تحلیل اطلاعات و مدارک مستند جمع آوری شده است در این پرونده جنایی مشخص شد که «عباس» در ماجرای قتل همسر و فرزندش نقش دارد و با داستان سرایی تلاش می کند ذهن پلیس را منحرف کند. از سوی دیگر تحقیقات میدانی کارآگاهان در محل زندگی مقتولان بیانگر آن بود که آنان روز اتفاق (گم شدن) اصلا از منزل بیرون نرفته اند و هیچ کدام از همسایگان و مغازه داران محلی هم آنان را ندیده اند. در همین حال ادامه بررسی ها نیز نشان می داد که زن 32 ساله و دخترش به مرکز بهداشتی خواجه ربیع نیز مراجعه نکرده اند.

این گونه بود که در غیاب قاضی خاص قتل عمد، معاون دادستان مشهد دستور بازداشت عباس را با توجه به اسناد موجود صادر کرد و از کارآگاهان خواست بازجویی های تخصصی خود را با شیوه های علمی و نوین کارآگاهی، ادامه دهند ولی این بار او فقط چند ساعت در برابر بازجویی ها به انکار حقیقت پرداخت و اعلام کرد که از ماجرای قتل همسر و فرزندش اطلاعی ندارد!

قاضی سید جواد حسینی (بازپرس خاص جرایم خاص مشهد) که سوابق پیگیری به پرونده های جنایی مهمی را در کارنامه قضایی خود دارد، دستورات خاص ای را جهت کشف زوایای پنهان این پرونده صادر کرد و بدهید ترتیب جلسه تخصصی کارآگاهان با فرماندهی سرهنگ رزمخواه (رئیس با تجربه پلیس آگاهی) تشکیل شد.

این بار کارآگاهان درحالی بازجویی ها را با شیوه های نوین علمی ادامه دادند که اسناد و مدارک انکارپذیری را در عملیات های غیرمحسوس به دست آورده بودند.چند ساعت بعد، عباس در حالی که راه گریزی نداشت ظهر روز گذشته لب به اعتراف گشود و راز این جنایت را فاش کرد. او گفت: شب وقوع قتل هنگامی که از منزل مادر زنم به منزل بازگشتیم، من به تماشای تلویزیون نشستم. در این هنگام دخترم به سوی یخچال رفت و لیوان شربت را برداشت تا بنوشد. همسرم که این صحنه را دید با خشم لیوان دست دخترم را پرت کرد چون او به خاطر بیماری دیابت نباید شیرینی می خورد! لیوان که شکست من عصبانی شدم و با مشت به سر همسرم کوبیدم و وی روی زمین افتاد. در این لحظه دخترم خودش را روی مادرش انداخت تا من مادرش را زیاد کتک نزنم! ولی من که دیگر به شدت عصبانی بودم او را از روی مادرش بلند و به سمت دیوار پرت کردم.

سر دخترم به دیوار خورد و او بی حرکت روی زمین افتاد. زنم با دیدن این صحنه جیغ کشید. من هم جهت آن که همسایگان صدای فریادهای او را نشنوند با یک دست دهانش را گرفتم و سپس دستم را دور گردنش حلقه کردم. آنقدر فشار دادم که دیدم بی حال شد و روی زمین افتاد. در این هنگام بود که داخل حیاط منزل رفتم، کلنگ را برداشتم و دوباره به سراغ همسر و فرزندم رفتم. پیکر آنان داخل هال و کنار هم قرار داشت.

با کلنگ بر سر هر دوی آن ها ضربه زدم و خون زیادی روی فرش ها ریخت. اجساد را داخل کیسه زباله و پتو گذاشتم و به داخل حمام کشاندم. آن روز تا صبح کنار اجساد زن و دخترم ماندم و صبح روز بعد دست پسر چهار ساله ام را گرفتم و او را به منزل مادر زنم بردم و سپس قصه رفتن او به مرکز بهداشتی را طرح کردم. هنگامی که ماجرای گم شدن همسر و فرزندم لو رفت، من جهت رد گم کنی به منزل بستگانم سرزدم سپس روز بعد اجساد را در صندلی عقب پرایدم گذاشتم و بی نشانه به راه افتادم تا آن ها را پنهان کنم که خودم را در نزدیکی پاسگاه دیدم. ترسیده بودم و اجساد را درون شکاف زمین کشاورزی انداختم و روی آن ها با بیلی که همراهم بود خاک ریختم و بعد هم به منزل بازگشتم و گم شدن آن ها را به پلیس اطلاع دادم!

واژه های کلیدی: پرونده | استخوان | پلیس آگاهی | اخبار حوادث

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog